Molnár Szabina

Naptejeket elő, ez a péntek meleg lesz Naptejeket elő, ez a péntek meleg lesz

Folytatódik a kora nyárias meleg.

15 órája

Justin Bieber apa lesz Justin Bieber apa lesz

Modell felesége gömbölyödő pocakkal állt kamera elé.

tegnap, 21:58

„Ukránok, oda lőhetitek a rakétáinkat, ahová csak akarjátok. És mi – a britek – nem félünk semmitől, még a nukleáris konfliktustól sem” – Dmitrij Medvegyev, az orosz biztonsági tanács elnökhelyettese így értelmezi Nagy-Britannia engedélyét, miszerint Ukrajna akár oroszországi célpontokat is támadhat azokkal a fegyverekkel, amelyeket Londontól kap.

Király! Nem is kéne, öregem. Elvégre a Storm Shadow/SCALP–EG-t nem a vésévánkákban (hímzett ukrán ing, a népviselet része – a szerk.) ülő balf*szok vezetik, hanem a britek és a franciák

– fogalmazott a volt elnök, hozzátéve, hogy bizonyos esetekben nem csak Kijevnek „repül a válasz”. Mint mondta, az ilyen támadásokra adott válasz kidolgozását célozzák a tervezett gyakorlatok – ezzel valószínűleg a napokban bejelentett nukleáris hadgyakorlatra célzott. Hozzátette, hogy ezzel még „őfelsége tökfilkóinak is tisztában kellene lenniük”.

A Telegramon közzétett bejegyzésében végül David Cameronnak is üzent – akit egyébként egy teljesen átlagos, jelentéktelen, szürke fickóként jellemez –, hogy jobb lenne, ha óvatosabban közelítené meg a helyzetet.

Ukrajna legnagyobb, hadirokkantak számára protéziseket gyártó üzemét avatta fel pénteken Lvivben Svenja Schulze német fejlesztési miniszter.

Németország 1,8 millió euróval (700 millió forint) járult hozzá az építés költségeihez ezenfelül 600 ezer eurót (232 millió forint) biztosított a szükséges berendezések beszerzéséhez. Az üzem részét alkotja egy ortopédiai központnak, ahol szakembereket is képeznek, illetve rehabilitációs centrum is működik. Utóbbi felújítására további 2,2 millió euró (853 millió forint) gyűlt össze.

Ez a remény helye, az erőé

– hangoztatta Schulze az ünnepélyes megnyitón. Mint mondta, túl sokan vesztették el életüket, illetve lábukat vagy karjukat aknák, gránátok, beomló épületek miatt. „Amit azonban itt lehet látni, az az, hogy az ukránok nem csüggednek” – tette hozzá.

A lvivi üzemben évente mintegy 1200 ortopédiai segédeszközt tudnak majd legyártani, ami a német fejlesztési minisztérium szerint megháromszorozza az eddigi kapacitást Ukrajnában. Szintén éves szinten hatvan szakember kiképzését tervezik, míg a rehabilitációs részlegen művégtaggal ellátott páciensek gondozását végzik.

Ukrán becslések szerint háborús sebesülések következtében eddig mintegy százezer amputációra került sor.

Schulze látogatása a június 11–12-i nagyszabású újjáépítési konferencia előkészítésére szolgál. A berlini rendezvényre mintegy 1500 résztvevőt várnak, köztük állam- és kormányfőket. A konferencián egyebek között arról lesz szó, miként tudják majd támogatni a kis- és középvállalkozásokat, illetve szakmunkásokat találni a helyreállítási munkálatokhoz.

Megszavazta az orosz parlament alsóháza pénteken Mihail Misusztyin miniszterelnöki kinevezését, amelyet Vlagyimir Putyin elnök már alá is írt. A Putyin által beterjesztett miniszterelnöki jelölés jóváhagyását 375 képviselő támogatta, 57 tartózkodott. Ellenszavazat nem volt. Egy előzetes bejelentés szerint a kommunista párt képviselői készültek arra, hogy tartózkodnak – írja az MTI.

A plenáris ülést megelőzően Misusztyin Putyinnal, majd a parlamenti frakciókkal egyeztetett a kormány struktúrájáról, összetételéről és feladatairól.

A kormányfőnek a kinevezését követő egy héten belül javaslatot kell tennie az elnök felé a szövetségi végrehajtó szervek struktúrájára. Tizennégy napon belül be kell nyújtania az alsóháznak jóváhagyásra a miniszterelnök-helyettesi és a szövetségi miniszteri posztokra jelöltek nevét.

Az úgynevezett biztonsági blokkról és a külügyminisztérium vezetőiről az elnök egy külön eljárás keretében, a felsőházzal folytatott konzultáció nyomán dönt majd. A ház korábbi bejelentések szerint május 14-én vagy 15-én tart rendkívüli ülést a védelmi minisztérium, a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB), a belügyminisztérium, az igazságügyi minisztérium, a rendkívüli helyzetek minisztériuma és a külügyminisztérium élére várható jelölések megvitatására,.

A közgazdaság-tudományi doktor Mihail Misusztyin 1998-ban lépett állami szolgálatba, és 2010-től 2020-ig állt az adóhatóság élén, ahol korábban egyéb vezetői funkciókat is betöltött. Jelentős szerepe volt a hivatalban az informatikai csúcstechnológia bevezetésénél, pályafutása kezdetén éppen egy ilyen cégnél dolgozott, sőt, annak vezetője is volt.

1999 és 2004 között adó- és illetékügyi miniszterhelyettes volt, majd az ingatlan-nyilvántartási ügynökséget irányította, 2007–2008-ban pedig a különleges gazdasági övezetek irányítását ellátó szövetségi ügynökség vezetőjeként dolgozott.

A magánszférában 2008 és 2010 között az UFG Capital Partners elnöke és az UFG Asset Management befektetési alap társvezetője volt.

Misusztyin 1989-ben mérnök-rendszertechnikusként diplomázott a moszkvai szerszámgépipari egyetemen (SZTAKIN), 2003-ban a Georgij Plehanov nevét viselő közgazdasági akadémián szerzett doktori címet, 2010-ben pedig a kormányzati népgazdasági akadémián doktorált adóigazgatásból. Több tudományos és tanácsadó testület tagja.

Az orosz kormányfő nős, három fiú apja. Korábban játékosként és tisztségviselőként is elkötelezte magát a jégkorongsport mellett.

A legutóbbi, 2022-ben közzétett bevallása szerint Misusztyin jövedelme 2021-ben 18,3 millió rubel, a feleségéé pedig 63,8 millió rubel volt. (A rubel jelenleg mintegy 4 forintot ér.) A nyilatkozat szerint a házastársak és egy fiuk használatában egy 5500 négyzetméteres telek, egy 861,2 négyzetméteres lakóház és egy 141,6 négyzetméteres lakás áll.